Forum portala Teretna-vozila.com - kamoni, njihovi vozači i prijevoz

21. Svibanj 2018., 12:08:37 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć Prijava Registracija  

Str: 1 ... 4 5 [6]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Američki kamioni  (Posjeta: 38054 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
man
Global Moderator
Vozač
**

Dob: 27

« Odgovor #75 : 07. Ožujak 2014., 21:22:16 »

A jel se zna koji je razlog za američki kamion?
Jer nit je prilagođen našim cestama (predug), više troši, teško naći djelove, slaba kvaliteta, dosta staromodan, stariji sustavi itd.
Evidentirano
MOUNTAIN MAN
Vozač

Dob: 40

« Odgovor #76 : 07. Ožujak 2014., 21:23:38 »

Moje mišljenje je da je to samo preseravanje šta če mu tolika kamiončina i tak jaka na ovim cestama.On je napravljen za ogromne ravnice i par prikolica. A ne za ovuda se jebat sa tak dugačkim kamionom,taj mora dobro pazit kud ide da ne ostane u nekoj pripizdini plakat jer ne može više ni napred ni nazat.
Evidentirano
F90
"frutek"
Vozač

Dob: 17

« Odgovor #77 : 07. Ožujak 2014., 21:33:45 »

Ajde pokušaj nešto napisat sa malo manje psovanja i ružnih riječi!!!
Nejasno mi je to skroz, ali ako je imao potrebu za takvim kamionom i ako voli neka izvoli.
To bi trebala biti njegova briga jer je očito imao potrebu na nečim posebnim, čim je htio to registrirati u Austriji.
Evidentirano
coachman
Vozač

Dob: 35

==>092/261-0447<==

« Odgovor #78 : 07. Ožujak 2014., 21:43:27 »

Da se vidi, ima se meže se!  blink blink blink
Meni su ti ameri zanimljivi ful, ali nisu za naše ceste. Kolko samo taj nos smeta kad ga zavlačiš negdi za razliku od klasičnog di sjediš na prvoj osovini i netreba ti tolko prostora. Ako zakačiš bilo što osim kiperice mislim da je pre dug za naše standarde.  Zato je i skinuta rezervna guma iza kabine da se sedlo može povuć što više i da šlepa ne zapinje.
Evidentirano
MOUNTAIN MAN
Vozač

Dob: 40

« Odgovor #79 : 07. Ožujak 2014., 21:46:17 »

Ispričavam se zbog načina pisanja.Pripazit ču ubuduče.
A šta se mene tiče nek si uzme i veči i jači i duži. Najvjerovatnije je čovijeku to želja imati.Samo sam mišljenja da je taj kamion ovdje samo problem zbog gabarita a i održavanja i nepotreban je.
Evidentirano
F90
"frutek"
Vozač

Dob: 17

« Odgovor #80 : 07. Ožujak 2014., 22:37:21 »

Ne jasno mi je to što svi govore da su ameri sigurniji zbog prednjeg kljuna. idiot2 idiot2 idiot2
Ako se dolazi do frontalnog sudara kako kljunaš može biti sigurniji sa motorom koji ide ispred tebe te kad udari može ti se zabiti direktno u noge, a u tome slučaju pojedini dijelovi te mogu žestoko prignječiti ili isjeći??? U europskim kamionima motor ide ispod tebe pa iskliže iza te ti ništa ne može uraditi. Osim što to vozilo u nesreći može biti pritisnuto sa drugim vozilom. Već smo govorili da ameri zaostaju za nama po sigurnosnim sustavima iako ti niti jedan sigurnosni sustav nemože pomoći ako je netko naumio da je pijan, drogiran, nenaspavan pa je kamikaza na cesti! 
Evidentirano
98989
Global Moderator
Vozač
**

« Odgovor #81 : 07. Ožujak 2014., 22:48:18 »

On je napravljen za ogromne ravnice i par prikolica.

e sad ovaj dio i nije toliko točan , on se ovako na oči čini robusan i jak

al njegova vučna svojstva su negdje oko 65tona , što je odprilike jednako kako naši 4x2 tegljači mogu vuć

amerikanci su u svom ludom naumu da olakšaju kamione došli čak do tog da imaju i diferencijale s aluminijskim kućištem

to što je on 6x4 ne čini ga ništa sposobnim to je vrlo lako slomit , negdje sam čito da je u belgiji firma ugradila manove diferencijale kasnije kad su ove pojeli
Evidentirano

Marko22
Vozač

Dob: 20

« Odgovor #82 : 07. Ožujak 2014., 22:54:46 »

Daleko je on 700 ps ali nema veze nebih vise objasnjvao! Kamion je pravom vlasniku bio jedini,vlasnik inace vrhunski majstor mislim da je radio u onoj firmi KPOLAK ali nisam siguran,kupio/dobio neznam tocno ga je iz Austrije...
Mjenjac je bio automatski ali onako bas spor i neprecizan... !
Evidentirano

PROGNANIM HEROJIMA PLJUNULI NA GROBOVE ZA VOLJU SVIJETA SRAMOTU HRVATSKE! Sloboda generalima Herceg Bosne!

Samo rasti docekat ces HR-HB
coachman
Vozač

Dob: 35

==>092/261-0447<==

« Odgovor #83 : 07. Ožujak 2014., 22:55:50 »

Kod amera je sve uvećano u odnosu na europu. Motori, auti, kamioni...
Glavno da je zastava bila izbacila yuga za njihovo tržište!!!  funny
Evidentirano
Seljo
Vozač

Dob: 46

098 172 1081

« Odgovor #84 : 08. Ožujak 2014., 00:13:42 »

Puna je Rusija tih "amera", Siera nek vam kaže...krš za kršem, po ravnom jest brz(ako ima dobar volan i lola ga može držat ravno) al kad nanjuši brdo nekud se "izgube" svi ti konji...nisam baš impresioniran. Unutra sve mehanika, tapacirung složen ko na trinaeski fapu, odozada ima prostora za naganjat kurve, velike bočne fronte za ispisivanje reklama posesivnih gazdurina, mnoštvo kroma koji zadivi ljubomornog susjeda...al ništa više od toga. Uostalom po mom mišljenju to se kupuje samo iz nekog egoizma, ne kao razborito ulaganje novca u svrhu stjecanja nekakve dobiti.
Evidentirano

...vjetar puše , šljive opadaju...na podu ih svinje spopadaju...tvoje mi se oči dopadaju...
 Tvoje oči ko farovi Fiće....ti si moje omiljeno biće Smiley
siera
Vozač

Dob: 54

« Odgovor #85 : 08. Ožujak 2014., 12:27:04 »

Na ovim krajevima ti ameri sve su to krševi u poluispravnom stanju, tj ne ispravnom. Po ovim putevima se raspadaju. Mislim da samo Ameri mogu da ih voze i niko više. Bar Ja tako mislim.
Evidentirano

Red Bull daje krila ali rakija zato daje quatro
98989
Global Moderator
Vozač
**

« Odgovor #86 : 09. Ožujak 2014., 01:38:54 »

vezano za ruse i amere, oni ih voze jer su jeftini održavat jeftini djelovi i jednostavno šarafit mada cjene tih kamiona američkih kao rabljenih debelo premašuju europske moš recimo kupit dva europska stara 10-15god za jednog američkog jednako starog

jedna od stvari koje mi se sviđaju na tim am kamionima je što je getriba u trokut , odnosno kod macka u krug , možda nebi bilo loše da kod nas tako nešto postoji

Evidentirano

Marko22
Vozač

Dob: 20

« Odgovor #87 : 05. Veljača 2018., 20:05:18 »

Dizanje  teme iz mrtvih,Peterbilt 359 iz '84 te,perjanica firme Ottl Abbruch und Rückbau iz Aittinga kod Munchena. SLikan ispred njihove garaze,sluzi samo ta susrete diljem Njemacke,a imaju jednog novijeg koji uredno pegla labudicu,ali ga nije bilo na parkingu kada sam bio tamo. Pozdrav !
Evidentirano

PROGNANIM HEROJIMA PLJUNULI NA GROBOVE ZA VOLJU SVIJETA SRAMOTU HRVATSKE! Sloboda generalima Herceg Bosne!

Samo rasti docekat ces HR-HB
 Str: 1 ... 4 5 [6]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!

Google visited last this page Danas u 04:10:07