Forum portala Teretna-vozila.com - kamoni, njihovi vozači i prijevoz

15. Studeni 2018., 16:16:10 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć Prijava Registracija  

Str: 1 ... 3 4 [5]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Cijene prijevoza kombi vozilima  (Posjeta: 28808 )
0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.
DanielS
Vozač

« Odgovor #60 : 06. Ožujak 2018., 09:06:24 »

Novi sam tu na forumu, pa citam ove teme od prije, iako su svi forumi uglavnom zamrli(pa tako i ovaj nije previše aktivan) malo sam gledal ovu temu o cijenama i mogu reci da sam šokiran ciframa.. Pogotovo sam šokiran s obzirom da prijevoze robe kao takve niti ne radim.. Vidim tu nekakve cifre od Zagreba do Splita 1400.. Kako se to isplati, kakva je to racunica uopce? Ajde ako imaš povratnu turu od barem 600 kuna i više, ali ovako nije mi to jasno...
Ajd budem si dal malo truda i igral se matematikom.

Voze za gorivo, nešto dnevnice, bježe od AC, i nadaju se nekom povratu.

Ajd realno rentaj kombi, nekom tko nije vozač na relacijama treba kombi 2 dana, fučka se njemu kaj si ti se vratio drugi dan u 13h, naplati ti cijeli dan.

A ti koji rentaju rade uglavnom od 9h, i sretan si ako izađeš sa kombijem do 10h,
 dođeš na mjesto utovara (nebitno privatno ili iz svoje firme voziš) naj ranje 11h.

dok utovariš još ako ručno sve ubacuješ to je 13h, nešto pojedeš i budi sretan ako kreneš prije 14h,
 do St ti treba 5h znači uspijeh ako si tamo oko 19h i onda češ istovarat ručno i ič za ZG da bi ujutro vratio kombi da ti naplati samo dan??

Dakle kombi te dođe najam 1000kn gorivo cca 750kn, cestarina skoro 600kn = 2350kn i to da ne popiješ ni jednu kavu, ne jedeš niš i ti radiš gratis.
Ajd dodaj da ti je bruto neki 250kn dan vozača+ prekovremeni ili dnevnica ali ajd 300kn ukupno = 2650kn. i to ti je TVOJ  trošak, i trebat če ti 2 dana da dođeš k sebi od tog napora.
 E sad ako je neki prijevoznik  u sustavu PDV-a realna cijena je i veča.

I kad kolega eto kaže 2500kn budi sretan, jel ti se hebe za kombi oče se kaj dogodit, oče te murija di klepit itd.
Da i netebaš polog ostavit kao kad rentaš kombi neki uzimaju i 1500kn ili predautorizacija kartice ili neče uopče iznajmit privatnoj osobi.

LP.
Evidentirano
damircat
Vozač

Dob: 43

« Odgovor #61 : 06. Ožujak 2018., 12:49:44 »

Evo da se nadovežem na cijene,prije 10 ak dana me nazove neki lik,fino se predstavi, i kaže da mu hitno danas treba kombi iz oko Šibenika za Francusku,1500 km, i velikodušno odma nudi 530€.Kažem mu ja ,ma jeli vama možda tu fali koja jedinica isprid toga,ma nee,odgovara lik, još vam dam pola unaprid na utovaru.Hvala lipa ,za te pari nosi sam na leđima do Francuske i poklopim.
Evidentirano
Gajtan
Vozač

« Odgovor #62 : 14. Ožujak 2018., 21:41:14 »

Sve u svemu nema reda u tom prijevozu, cijene su srušene katastrofa. Ali to je uglavnom problem u glavama.. Ekipa misli da budu imali više posla ako rade za kikiriki a meni to ne pada napamet.. Radije jedan solidno naplacen posel nego pet loših. Kad velim da sam u 10 godina napravil niti 190 hiljada s kombijem ekipa se cudi, a s kamionom u nekih 8 godina 70 holjada ljudi me pitaju kaj mi se isplati imati kamion? Da isplati ga se imati, jer je jako dobro naplacen, stoji parkiran pred zgradom za 150kn/sat, umjesto da nabija kilometražu za đabe...
Evidentirano
Atego
Vozač

« Odgovor #63 : 16. Svibanj 2018., 07:53:40 »

Evo da se nadovežem na cijene,prije 10 ak dana me nazove neki lik,fino se predstavi, i kaže da mu hitno danas treba kombi iz oko Šibenika za Francusku,1500 km, i velikodušno odma nudi 530€.Kažem mu ja ,ma jeli vama možda tu fali koja jedinica isprid toga,ma nee,odgovara lik, još vam dam pola unaprid na utovaru.Hvala lipa ,za te pari nosi sam na leđima do Francuske i poklopim.

Za tu turu plačanje avansno na račun, kaj da ja financiram tvoj prijevoz??
a cifra I ok bar mislim da je zbirno šleperom.

Nego imam mali problem, kak mi prijevoz je tak usput, nisam upučen u sve,
naime trebao bi ić u PL po robu i dovest ju u HR, cijena nije uopče upitna,
 sad me hebe kaj imam 800km do tamo, pa od istovar do doma 4xxkm i dali i koliko to naplatit??
Jasno mi je od točke A-B x2-km xkn. logično mi je računat za tih 1200km bar gorivo i cestarinu.
I jako bitno dali smijem uopče u poljskoj tovarit i vozit za HR??
ajd pucajte ako tko zna.
Evidentirano

predpostavka je majka svih zajeba
Maki91
Početnik

« Odgovor #64 : 10. Kolovoz 2018., 18:19:57 »

Posto sam se tek registrovao i vidim ovu temu koja me bas zanima, evo kod nas u BiH naplacuju prevoz kombijem oko 4kn po km npr ja sam iz Brckog i do Sarajeva preko karaule i jos 2 velika Brda od jedno 5km i 6-8% uspona za 180km u jednom pravcu uzmu 800kn, ja mislim da je to malo jer treba otic i vratit se od troskova gorivo je oko 200kn sad hoces pojes popit neka ti policija nadje nesto jer ides magistralnom cestom a prodjes 7 opstina minimalna kazna 200kn sto znaci da si za 400kn izgubio gotov citav dan, takodjer me zanima posto su mi pojedinci govorili a voze atega da se registrujem na timocom jer nrma puno koji vrse prevoz robe kombijem tj nosivosti do 3.5t
Evidentirano
 Str: 1 ... 3 4 [5]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!

Google visited last this page 09. Studeni 2018., 01:40:19