Forum portala Teretna-vozila.com - kamoni, njihovi vozači i prijevoz

22. Srpanj 2018., 11:39:32 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć Prijava Registracija  

Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: kombi prijevoz, propisi,zakoni?  (Posjeta: 9872 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
c-jumper
Vozač

« Odgovor #15 : 01. Lipanj 2012., 09:21:31 »

moram reč da sam zval ministarstvo,da mi objasne rastumače točno.
majko mila neznam kaj reč,jel to do osoba koje daju informacije il je takav dan.
uglavnom registrirana djelatnost na Trgovačkom Sudu,natpis firme nakeljit i vozi,netreba nikakve licence.
ako se ne vuče još i prikolica,onda treba licenca i tahograf jel prelazi 3500kg, NDM.

Ministarstva i slične institucije se ne trudi zvati jer ćeš dobiti 100 različitih informacija za istu stvar ili nikakvu informaciju.
Ovaj forum je najbolji izvor informacije jer ih dobivaš od ljudi sa iskustvom.
Ali ovo što si napisao za proceduru je točno.
 palac gore
Evidentirano
Kombi35
Vozač

« Odgovor #16 : 01. Lipanj 2012., 16:45:15 »

nemojte me krivo shvatit,
al jbg neznam pa provjeravam 5 puta prije nego napravim,
al kad napravim i saznam nebu me niko vozal.
jel onda mogu potkrijepit time da su mi ljudi koji imaju iskustvo u tome objasnili,
da tako piše u slovu zakona itd.
Hvala svima na pomoči
čitamo s i pišemo još

Evidentirano
master120
Vozač

« Odgovor #17 : 07. Srpanj 2012., 08:36:29 »

sad smo blilzu tome da shvatim. biggrin drink
znači zahtjev na sudski registar na dopunu djelatnosti evil5

ime firme xxxxx d.o.o za pružanje usluga prijevoza i to je to? vozim yeahhh
licence po zakonu netreba jel je manji od 3500kg.
il sam i to krivo shvatil?  dontknow
joj kaj je meni ovo trebalo  violent1

Da, mislim da si shvatio...  icon_thumright Ako imaš firmu dodaš djelatnost prijevoza i onda možeš voziti i sebi i drugima.

a kad vozis sebi jel trebas pisat sve ono sta ide i kad vozis drugima?
Evidentirano
Flippy
Vozač

« Odgovor #18 : 08. Srpanj 2012., 21:01:19 »

Citat: master120
a kad vozis sebi jel trebas pisat sve ono sta ide i kad vozis drugima?

Evo ti primjer.
Kada voziš za vlastite potrebe, primjera radi, obrt za postavljanje video nadzora.
Recimo, voziš iz Karlovca za Novi Vinodolski i imaš teretni automobil do 3.500 kg natovaren sa cca. 700 kg videonadzorne opreme i alata i opreme za postavljanje istoga.
Jedino što ti treba eventualno jest neki oblik tvoje evidencije skladišta, da to jest tvoje.
Ili ukoliko je roba netom kupljena u svrhu obavljanja posla u Novom Vinodoloskom eventualno račun od robe ili primka.

Elem, robu i alat prevoziš za vlastite potrebe u svrhu obavljanja svoje primarne djelatnosti.
S time da teretni automobili (kombiji) do 3.500 kg ne trebaju prateću dokumentaciju ili ispunjavanje PRL-a, jer prijevoz za vlastite potrebe nema potrebe pravdati kilometre kao javni prijevoz ili čak prijevoz za vlastite potrebe vozilima iznad 3.500 kg.

Iako, do sada gotovo nikada nisam čuo da je prometna inspekcija ili policija zaustavila nekoga s vozilom za javni ili vlastiti prijevoz do 3.500 kg, osim ako nije bio u nekom obliku prekršaja, ili osim ako se nije opravdano sumnjalo da nešto šverca (čest primjer na granicama).
U pravilu za prijevoznike za vlastite potrebe ili čak javne prijevoznike do 3.500 kg nema straha.
Jedini zahtjev jest da vozilo ispunjava uvjete tehničke ispravnosti, što prema mojoj slobodnoj procjeni, mnogo njih ne ispunjava.

Ispravite me ako sam negdje zgriješio.  Smiley

LP
Evidentirano

Tout comme hier, ici aujourdhui, des Chevaliers et des Dames se replient ;
Ils viennent en quête du Saint Graal, leur Sang réel, le Vivant de leur âme !
master120
Vozač

« Odgovor #19 : 08. Srpanj 2012., 22:22:40 »

da al ako ti na vratima pise za javni prijevoz ala objasnjavat da su to tvoje stvari ili???
Evidentirano
Joskobtc
Početnik

« Odgovor #20 : 20. Studeni 2017., 11:10:38 »

pozdrav, može li mi tko objasnit ovaj prijevoz za vlastite potrebe, naime tvrtka mi je registrirana između ostalog i za međunarodni prijevoz tereta, pošao sam u Poljsku, kupio kombi hladnjaču sa namjerom da za drugu tvrtku iz Hrvatske vozim teret za Francusku, na teh pregledu pri registraciji, upisano mi je u prometnu prijevoz za vlastite potrebe.
jeli to bila greška?
Evidentirano
 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!

Google visited last this page 20. Lipanj 2018., 01:46:14