Forum portala Teretna-vozila.com - kamoni, njihovi vozači i prijevoz

21. Kolovoz 2019., 15:43:03 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Forum   Pomoć Prijava Registracija  

Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: pomoć oko digitalnog tahografa  (Posjeta: 1761 )
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
mario1511
Početnik

« : 09. Veljača 2019., 16:04:22 »

Znači šef kupio novi kamion a na njemu je digitalni tahograf do sad sam vozio na listiće..
Na registraciji pito sam ovg sto je radio baždarenje tahografa i on mi je reko ukratko kako ide kartica..
Zanima dali karticu vadim svaki dan nakon radnog vremena(kamion sa kranom 8 sati dnevno radim) i dali moram svaki dan isprintati listić i kako bi trebao izgledati tj kako treba pisati da vidim el ispravno radim sve što mi piše kada vadim karticu i umećem.
I vidim da on sam prebacuje na pauzu kada vadim karticu znači da će mi bilježit pauzu do sljedeći puta?

ako bi mi mogo ko pojasniti kako trebam raditi kad se umeće kartica i kada se vadi.

Hvala unaprijed Smiley
Evidentirano
Mate3134
Vozač

Dob: 22

« Odgovor #1 : 09. Veljača 2019., 17:08:34 »

Po pravilu, pocetak radnog vremena, ubacivas.. podjes kuci, vadis. Uvijek kartica s tobom.. mada ih i kod mene u firmi ima da je ostavljaju u tahu uvijek.
Evidentirano

HRHB
mario1511
Početnik

« Odgovor #2 : 09. Veljača 2019., 18:48:10 »

aha znači trebao bih kad dođem na posao ubaciti karticu bez obzira išo nekud na dostavu ili ne taj dan. što je pravilnije izvaditi karticu ili ne
ima jedan kolega koji je stari kamion znao izvest iz garaže ako je smetao ja njemu nebih smio ostavit karticu recimo kada bih bio nagodišnjem da ga izveze i vrati u garazu(jedini sam vozač u firmi)
Evidentirano
mario1511
Početnik

« Odgovor #3 : 10. Veljača 2019., 11:36:47 »

imam još par pitanja ovako:

Sutra ga vozim na servis ostat će koji dan u tip koji je baždario tahograf je rekao da nebih smio ostaviti karticu u kamionu e sad kad ja izvadim karticu dali će biti greška u tahografu ako oni ga budu pomjerali iz radione u radionu ili ima kaka druga opcija
Evidentirano
Mate3134
Vozač

Dob: 22

« Odgovor #4 : 10. Veljača 2019., 12:35:42 »

Ti karticu uvijek vadi sa sobom, nikad je ne ostavljaj u kamionu ako ti nisi tu jer ko zna kome ce smetat i ko ce ga pomaknit a tebi sjebat pauzu.. a za servis ima out opcija, oni isprintaju papir od tog dana kolko je auto bilo na servisu i ovjere ga, udare stembilj. Bar tako kod nas rade..
Evidentirano

HRHB
mario1511
Početnik

« Odgovor #5 : 11. Veljača 2019., 16:18:58 »

danas sam odvezo kamion na servis izvadio svoju karticu a oni su rekli da imaju svoje kartice koje koriste.

Evidentirano
tam331
Vozač

Dob: 46

« Odgovor #6 : 12. Veljača 2019., 16:00:12 »

Kartice servisne radione za voznju ne postoje..
Moguce da mezanicari imaju svoje pa stavljaju..

Ubuduce ..kada kamion dovezes u radionu ..izvado karticu i stavi ga na out i reci da ne guraju svoje kartice u taho..
Kada dodjes po kamion ..prije nego stavis svoju karticu izvuci ispis iz taha idaj da servis to ovjeri i na poledjini neka napisu od kada do kada je kamion bio u servisu..
I to je to..

Evidentirano

“Bolje nešto od nečega, nego ništa od ničega.“
mario1511
Početnik

« Odgovor #7 : 12. Veljača 2019., 16:37:06 »

sigurno mehaničari imaju svoju karticu..drugi puta ću tako napravit
Evidentirano
mario1511
Početnik

« Odgovor #8 : 24. Veljača 2019., 11:05:09 »

evo mene opet Smiley
zanima me kada sam stao i krećem istovar sa kranom dali mogu prebaciti na krevet dok istrpavam ili mora bit na čekiču
Evidentirano
emanuel
Vozač

Dob: 38

« Odgovor #9 : 24. Veljača 2019., 11:32:12 »

https://digitalni-tahograf.hr/mala-skola-tahografa/mala-skola-tahografa.html
Evidentirano

VOLVO 460EEV
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!

Google visited last this page 17. Kolovoz 2019., 18:43:25